מדוע יש לערוך הקמת חברה על ידי עורך דין מוסמך ?

יש לכם רעיון! בין אם אתם לבד ובין אם יש לכם שותפים, החלטתם שהגיע הזמן להרים את הרעיון ולשם כך אתם צריכים להקים חברה.

אתם כבר יודעים כיצד אתם הולכים להוציא את הרעיון לפועל, כבר מצאתם שם לחברה … עכשיו  נשאלת השאלה למה חברה?

הרי שישנם מספר דרכים להתאגד, ביניהם עוסק מורשה, עוסק פטור וכדומה.

אז תחילה שאלה זאת צריכה להיות מופנית כלפי מומחה מסוג רו"ח שייתן יחד עם התוכנית העסקית את חוות דעתו לגבי האופן שבו ראוי להתאגד.

לאחר שרו"ח נתן את חוות דעתו הכלכלית, ישנו הנושא המשפטי.

משפטית,  רוב סוגי החברות המוקמות הן חברות מסוג "חברות בע"מ "

כלומר : חברות שהן בערבון מוגבל.

המשמעות המשפטית הפשוטה של הנושא הזה, היא שבאופן עקרוני החברה הינה ישות משפטית נפרדת מבעליה, ולפיכך יש לה "חיים" משל עצמה, חובות וזכויות משל עצמה.

כלומר חברה היא מנגנון שעומד בנפרד מבעליו וכשאלו נתבעים, הפירוש הוא שהחברה נתבעת ולא בעליה,  בהתאם לכך גם ההשלכות של התביעה יחולו על החברה ולא על הבעלים שלה.

חשוב לציין כי ישנם מקרים על פי חוק לפיהם בית המשפט רשאי לבצע "הרמת מסך", ולחייב את בעלי החברה בחובותיה של זו האחרונה, אך אין זה נושא המאמר.

למידע נוסף ולקביעת פגישת ייעוץ חייגו: 052-4241096 ilanit@ivr-law.com

חשוב גם לציין גם כי היום, רוב הבנקים דורשים ערבות אישית של בעלי החברה לחשבונות החברה ולהלוואות מטעמה, באופן כזה שקיים טשטוש בעניין חובות חברה ככל שזה נוגע לבנקים, שכן ברגע שהבעילים חתומים על ערבות אישית, הרי שאז ניתן לטיל עליהם את חובות החברה כערבים.

הקמת חברה בפני עצמה, אמנם מדובר בטופס שיש למלא, אך יש להבין את מהות העסק, את אופן פעולתו, ואת אופן ההתפתחות הצפויה בו, על מנת שכל אלו יקבלו ביטוי נאות בהסכמה הבסיסית שמקימה את החברה, ואת זה ניתן לעשות באמצעות התקנון והסכם המייסדים.

מדוע כדאי לעשות הסכם מייסדים?

הסכם מייסדים, בניגוד לתקנון, הוא הסכם סגור שבין המייסדים של החברה לבין עצמם.

התקנון הוא מסמך חובה לכל חברה, אותו יש להגיש  לרשם החברות, בתנאים מסויימים ועל פי התקנות התקנון יהיה חשוף לכל מיני גופים על פי דרישתם, לפיכך ובשל פומביותו של התקנון, אין להכניס את כלל ההסכמות שבין הבעלים לתקנון של החברה, ולשם כך יש לערוך הסכם מייסדים.

את הסכם המייסדים יש לערוך ביתר שאת ובאופן מקצועי, כך שיסדיר את כל הסוגיות החשובות לאופן פיתוח וניהול החברה וכל הכרוך בהתנהלותה היומיומית וגם בעת פירוקה.

בכל אופן בעת הקמת חברה, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין, מוסמך בעניין.

לקריאה על הסכם מייסדים לחץ כאן

למידע נוסף ולקביעת פגישת ייעוץ חייגו: 052-4241096 ilanit@ivr-law.com